Nişantaşı HydraFacial İşlem ve Saç Ekim Merkezi

 

Boyun, yüz, dekolte bölgesi ve saç derisi başta olmak üzere nemini ve doğal elastikiyetini kaybetmiş, sivilceli ve lekeli olan cilt yapısını düzeltmek adına yapılan temizleme ve arındırma işlemine HydraFacial işlem denmektedir. Antioksidanlı korumanın yapıldığı bu işlem acısız ve hızlı bir şekilde özel vakumlarla gerçekleştirilir. Bu özel işlem sayesinde sorunlu cilt yapısı nemlenir, yenilenir ve temizlenir. Dört uygula aşamasından oluşan bu işlem;
• HydraFacial Temizleme; cildin derinlemesine temizlenerek toksinlerden arındırıldığı aşamadır
• HydraFacial Yenileme; cildi eski doğal haline dönmesini sağlama işlemidir bu aşamada cilt, kendini yenileyerek daha temiz ve genç görünüme ulaşır.
• HydraFacial Nemlendirme; bu aşamaya gelindiğin de cilt toksinlerden arınmış ve yenilenmiştir. Cildin artık kendi doğal döngüsüne dönerek, nem dengesini oluşturabilmesine fayda sağlayan aşamadır.
• HydraFacial Antioksidan; Cildin antioksidanlardan tamamen arındırıldı, cildin kusursuzlaştığı tamamen temizlendiği ve HydraFacial işlemin sonlandırıldığı kısımdır.
HydraFacial işlemler sırasıyla yukarıda ki aşamalardan oluşmaktadır.

HydraFacial Nedir?
Bu işleme genellikle ciltte yaş ilerlemesiyle ortaya çıkan kırışıklıklar, lekelenmeler ve cildin canlılığını zamanla kaybetmesi gibi sorunlarla ihtiyaç duyulmuştur. Ayrıca kozmetik ürünlerinin, hava kirliliğinin ve toksinlerin yüze verdiği zarar nedeniylede çok fazla talep gören işlemi cildi tüm sorunlarından kurtarır. Sıradan klasik cilt bakımlarından çok farklı özellikte olan bu işlemde cilde buhar verilerek cilt yorulmaz ve tahrişe neden olacak bir işlem uygulanmaz.

HydraFacial işlemi, MD sistemi yani Vortex isimli özel bir başlığa sahip olan aletle çalışır. Basınçlı püskürtme yapan bu alet cildi sivilce, siyah nokta, leke ve aknelerden temizler ayrıca cildi fazla yağlardan arındırarak rahatlatır. İlk seanslardan sonra gözenekleri açılan cilde antioksidan, hyaluronik ince bir doku şekildeyse, cilt hassassa Led Terapisi uygulanır.
Cildi ciddi anlamda rahatlatan bu işlem kadınlar için teknolojinin en güzel buluşlarından birisidir.

Birçok cilt probleminin çözümü olan HydraFacial uygula sonun da cilt doğal bebeksi haline dönmektedir. Cilt problemlerinin böyle işlemlere olan talebi arttırdığı gibi giderek artan kellik problemi de kadın erkek birçok insanın sorunu haline gelmiştir. Bu konuda da insanlara en iyi hizmeti veren Saç ekimi Nişantaşı merkezi en çok tavsiye edilen saç ekim merkezlerindendir.

İstanbul Nişantaşı Saç Ekim Merkezi
Bir günde ortalama olarak 100-150 adet saç telinin dökülmesi normal kabul edilebilir. Bu sayı daha fazlaysa saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Saç dökülmenin birçok nedeni vardır, dökülme sorunu kişiyi kel olama aşamasına götürebilecek derecesindeyse aileden gelen irsi nedenler araştırılabilir. Birçok bitkisel ilaçlarla önüne geçilmek istense de bazı kişilerde bu sorun devam etmektedir.

Teknolojinin giderek gelişmesi kellik sorununa da çözüm bulmuştur. Özellikle saç ekimi işlemiyle ortadan kalkacak bu sorun saç ekimi Nişantaşı klinik merkezinde en iyi şekilde yapılarak kalıcı sonuçlara imza atmaktadır. Enseden, göğüs kıllarından ya da genital bölgeden alınan saçlar, şakaklardan başlayarak başın üst kısmına kadar saç köklerinin yerine ekilmesidir. Ekilen saçlar bir daha dökülmeyecek şekilde saç derisine nakledilir.

2 -3 saatlik seanslar şeklinde sürecek saç ekimi özel aletlerle yapılmaktadır. Saç köklerine tek ya da 2’li saç tellerinin eklenmesiyle sık ve sağlıklı görünen saçlar elde edilir. Saç ekiminin birçok uygulama şeklinin yapıldığı saç ekimi Nişantaşı klinik merkezinde bu işlem uzman kişiler tarafından yapılmaktır. Saç ekiminden sonra, saç derisinin doğal nem dengesine ulaşması için 2-3 gün arayla saçlarını yıkaması gerekmektedir. Ayrıca saç köklerinin saç derisine kuvvetli bir şekilde tutunarak uzaması için beslenme şekline de dikkat edilmesi gerekir.

Lazer Epilasyon

 

İstenmeyen tüylerden en etkili şekilde kurtulma yöntemlerinde lazer epilasyon oldukça etkilidir. Tüy köklerine işleyerek tüy çıkışını lazer ışınları ile engellemede herhangi bir sağlık sorunu görülmemektedir. Bu anlamda pratik ve güvenilir olarak lazer epilasyon tercih edilebilmektedir. Ağrısız şekilde seanslar ile gerçekleşen epilasyon işlemi düzenli yapılmanın ardından giderek azalmakta ve daha sonra bitmektedir. Uzman kontrolünde lazer epilasyon işleminin kadınlarda belirli günlerde yapılarak kesin sonuç almak mümkündür.
Özellikle regl günlerinden lazer epilasyon önerilmemektedir. Kadın vücudunda hormon hareketlenmelerinin değişken olduğu dönemlerden olan regl ile lazer uygulaması kesin sonuç vermeyebilir. Dalga boyu şeklinde çalışan lazer ışınları öncelikle kıl köklerindeki siyah renk pigmentleri tarafından emilir. Bu işlem düzenli şekilde yapıldığında kıl köklerinin tahribi de söz konusudur. Giderek gelişen lazer epilasyon işlemi en ağrısız şekilde olma yolunda ilerliyor. Ağrısız ve hızlı olarak tercih edilen soğutucu teknoloji ile lazer uygulaması yapılabilmektedir. Buz lazer Ankara ile bu yöntem de kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?
Kadınlar kadar erkeklerinde tercih ettiği kalıcı olarak tüylerden kurtulma yöntemi özel cihaz başlıkları ile birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu anlamda en çok merak edilen lazer epilasyon hangi bölgelere yapılır sorusuna;
– Kol
– Koltuk altı
– Kulaklar
– Omuzlar
– Bacak
– Ense
– Yüz
– Bel
– Göbek
– Göğüs üstü
– Genital bölge
– Buru içi gibi vücudun neredeyse her yerine uygulanabilmektedir.

Kesin sonuç alabilmek için kişilerin hormonsal bozukluk yaşamaması gerekmektedir. Lazer uygulama işleminde uzman tarafından ten rengine uygun atışlarda bulunmak da önemlidir. Bu konuda www.buzlazer.com sayfasından detaylı bilgi almak da mümkündür. Genel anlamda lazer uygulamasının çeşitleri ve bölgeleri olarak tüm merak ettiklerini sayfa üzerinden giderebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?
Lazer epilasyon uygulamasındaki ilk aşama kişinin cilt tonudur. Tonlarına uygun olarak yapılan atış ile kıl köklerine erişim sağlanır. Bu açıdan lazer cihazının ten uyumuna göre ayarlanmasının ardından kişinin tüylerinin de tıraş bıçağı ile alınmış olması gerekir. Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye önceden kökten kıl alımı gerçekleşmemelidir. Bu durum kıl köklerinin ciddi anlamda zarar görmesine neden olacaktır. Lazer epilasyon için tüyleri tıraş bıçağı ile almak en uygun ve sağlıklı olan yöntemdir.
Tüy boyu yeterli olarak kısaltıldıktan sonra cilt tonu rengine uygun olarak belirlenen lazer ışınları bölgede tarama yapmaya başlar. Her bölge için ayrı atış dozu ve atış yoğunluğu yapılır. İhtiyaca uygun olarak soğutucu lazer teknolojisi de tercih edilebilir. Özellikle atışların hissedilecek bölgelerinde Buz Lazer Ankara soğutucu lazer teknolojisini önermektedir. Lazer epilasyon yapılacak bölgeye uygun olarak atış dozu ve yoğunluğu da uzman tarafından belirlenmektedir. Cildin hassaslığına göre belirlenen bu durum seanslarda sonuç alımını da etkiler.

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kıl köklerinin zayıflaması ve ardından dökülmesi ile gelişen lazer uygulamasındaki ilk sonuç, lazer epilasyonun yapılmasından 10 sonra belli olmaktadır. Tüyler çıkar ve yavaş yavaş dökülmeye başlar. Tüylerin dökülme ve ilerleme durumuna uygun olarak seans belirlemesi de uzman tarafından belirlenir. Buz lazer Ankara ile soğutucu teknolojili lazer uygulamasında da aynı bekleme süresi geçerli olmaktadır.

Lazer epilasyondan sonra dikkat edilmesi gerekenler olarak kıl köklerinin zarar görmemesi gerekir. Bu nedenle yaklaşık olarak 2 gün boyunca güneş ışınlarından korunmak önerilir. Bu sürece yüksek faktörlü güneş kremi kullanımı mümkündür. Yalnızca güneş kremi uygulaması yapılmalıdır. Lazer epilasyon sonrası maske peeling gibi uygulamalardan uzak durmak cilt sağlığı için önemlidir.

Botoks Uygulaması Hakkında Herşey

Genellikle yaşlanma, sigara tüketimi, aşırı stres ve güneş etkileri sonucunda ciltte bulunan kırışıklıklar artmaktadır. Daha yaşlı bir görünüme sahip olduğunuz bu sorunlar gelişen teknoloji sonrasında Botoks adı verilen işlem ile kısa bir sürede ortadan kaldırılabilmektedir. Daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşabileceğiniz bu işlem, alanında uzman kişiler tarafından yaptırılmalıdır. Birçok hurafenin aksine bu işlem yüzünüzde donuk bir görünüme ve ifadesiz bakışlara yer vermemektedir. Bu uygulama alanında uzman olan kişiler tarafından yaptırılmalıdır. Sizlerde bu işlem hakkında bilgi ve yardım almak istiyorsanız www.drmustafakaratas.com web adresi üzerinden destek alabilirsisiniz.

Botoks Nedir?
Sinirler üzerinde etkisi bulunan kuvvetli bir zehir olan Botoks, gelişen teknoloji sonrasında bilim adamları tarafından tedaviye dönüştürülmüştür. Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edebilen ve aşırı terleme ile kırışıklık tedavisinde kullanılan botox, bir ekzotosindir. Tarihte ilk olarak felç ve şaşılık tedavilerinde kullanılan bu yöntem, sıkılaştırma etkisi görülünce estetik alanında da kullanılmaya başlamıştır. Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen bu uygulama acısız ve ağrısız olarak yapılabilmektedir. Enjekte edildiği bölgede etki gösteren bu yöntem, diğer bölgelerde herhangi bir yan etki göstermemektedir. Genellikle kaz ayağı, dudak kenarları ve alın bölgesinde çizgilenmelerde kullanılan bu yöntem kısa sürede yapılabilmektedir.
Genellikle yaşlanma sonucunda ortaya çıkan kırışıklıklar, sigara kullanımı, menopoz ve kötü hava koşullarından dolayı da görülebilmektedir. Deride kollajen ve elastin kaybına bağlı olarak ortaya çıkan bu kırışıklıklar, daha yaşlı bir görünüm sunmaktadır. Gelişen teknoloji sonrasında bu kırışıklıklar Botoks uygulaması ile kısa bir süre içerisinde giderilebilmektedir. Daha genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak bu işlem FDA onaylıdır. Sık kullanılan yüz mimikleri bölgelerinde ortaya çıkan bu kırışıklıklar, birçok elit merkezde botox ile giderilebilmektedir.

Botoks Uygulama Noktaları
Estetik tedavilerinin dışında birtakım nörolojik hastalıkların tedavisinde de kullanılan bu yöntem, başlıca:
• Sık kullandığınız alın bölgesinde meydana gelen kırışıklıklarda
• İki kaş arasında meydana gelen kırışıklıklarda
• Kaz ayağı olarak tabir edilen göz çevresi kırışıklıklarında
• Gözaltı bölgesinde meydana gelen kırışıklıklarda
• Ağır kenar kısımlarında oluşan kırışıklıklarda
• Boyun ve çene bölgesinde meydana gelen kırışıklıklarda uygulanabilmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanmaktadır?
İşinin ehli kişiler tarafından uygulanması daha doğru olan Botoks işlemi, ilk olarak doğal sonuç alınacak bölgenin tespit edilmesi ile başlamaktadır. Sonrasında:
Uygulama yapılacak olan bölge lokal olarak uyuşturulmaktadır.
Uygulama bölgesi antiseptik solüsyonlar yardımıyla temizlenir.
Uygulama bölgesi kalem ile işaretlenmektedir.
İnce iğne uçları yardımıyla enjeksiyon işlemi başlar.
Uygulamadan 2 hafta sonra kontrol muayenesi yapılmaktadır.
Belirlenen bölgeye enjekte edilen bu madde, bölgedeki hareketleri kısıtlamaktadır. Bulunduğu bölgede asetilkolin salınımını engelleyen bu madde ile kırışıklıklar giderilmekte ve gerginleşme meydana getirilmektedir. Genellikle sık kullanılan mimiklerde uygulanan bu işlem sonrası daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Ortalama olarak 10 ila 15 dakika kadar süren bu işlemin ilk etkisi 2 – 3 gün sonra ortaya çıkmaktadır. Bir hafta ile 10 gün arasında tam etkisi ortaya çıkan bu işlem, 4 ile 6 ay kadar etki göstermektedir. Her yaş grubu tarafından uygulanabilen bu işlem de 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Kırışıklık tedavisi amaçlı olarak kullanılan Botoks tedavisi, erken tedavi ile daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Botoks Kimler Tarafından Yapılmamaktadır?
• Herhangi bir yan etki göstermese de gebe veya süt emziren anneler tarafından yapılması önerilmemektedir.
• 12 yaş altı kişilerde uygulanması önerilmemektedir.
• Kanama ve morarma meydana gelebileceğinden ötürü Hemofili görülen kişilerde yapılmamaktadır.
• Bu toksine duyarlı olan kişilerde ve kas hastalıkları bulunan kişilerde uygulanması önerilmemektedir.

Uygulamadan 2 hafta kadar önce kan sulandırıcı ve aspirin kullanımınızı bitirmeniz, ayrıca pıhtılaşma engelleyici gıda ve besin tüketimini engellemeniz gerekmektedir. Son 3 gün için alkol ve sigara kullanımı kesilmelidir.

Uygulama sonrasında ilk 2 saat yüz kaslarınızı çalıştırmanız gerekmektedir. Ayrıca kızarıklık ve morlukların önüne geçmek için de soğuk kompresi yapmanız sizler için daha iyi olacaktır. Uygulama sonrasında ilk gün yüz üstü yatmamanız, makyaj ve kaş aldırma işleminde uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca ilk 24 saat yüzünüzü sıcak su ve sıcak hava ile temas ettirmemeniz gerekmektedir.