"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: kültür

Son

“Ben seni hiç unutmayacağım, sen beni hiç hatırlamayacaksın…” Ayşe Kulin’in heyecan verici kaleminin, sürükleyici anlatımının doruk noktalarından biri SON! Kulin’in daha önceki romanlarından tanıdığımız kahramanların sona…

Yaşar Kemal’in Cenazesinde Haydar Ertem’in Okuduğu Şiir…

Yaşar Kemal'in Cenazesinde Haydar Ertem'in Okuduğu Şiir...

Yaşar Kemal’in Teşvikiye Camii’nden kalkan cenazesine yüzbinlerce kişi katılmış ve ona veda etmek için Zincirlikuyu Mezarlığı’na kadar eşlik etmişlerdi. ‘Koca Yaşar’ın cenazesi defnedilirken Haydar Ertem, Adnan Yücel’e ait “Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!” şiirini okumuştu. İşte Yunan sanatçı Eleni Karaindrou’nin ‘Theme of the Uprooting’ isimli eseriyle harmanlanan ve Yaşar Kemal’e veda ile bütünleşen o şiir…

Bu içerik sizlere beklentiler.com farkıyla sunulmuştur. Yazının asıl kaynağı: www.youtube.com

BU KİTAP HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK:

”Müslüm” Filmi Gala Gecesinde Yaşananlar ve En Özel Röportajlar

''Müslüm'' Filmi Gala Gecesinde Yaşananlar ve En Özel Röportajlar

– Merhabalar,
Videoyu beğendiyseniz lütfen beğen butonuna basmayı ve Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Desteğiniz için teşekkürler.

Müslüm filmi gala gösteriminde izleyiciyle buluştu

Yönetmenliğini Can Ulkay ile Ketche ismiyle tanınan Hakan Kırvavaç’ın üstlendiği Müslüm filmi gala gösteriminde izleyiciyle buluştu.

Maslak’taki Uniq Hall’de gerçekleşen gösterim öncesi açıklamada bulunan filmin yapımcısı Mustafa Uslu, filmin Türkiye ile Avrupa’da cuma günü vizyona gireceğini söyledi.

Uslu, Ayla’nın ardından çok iyi bir film yapmak zorunda olduğunu dile getirerek, “Kendi rekorumu kırmalıydım. ’Film bitti’ dedikten sonra 31 gün daha çekim yaptım. Hatta en son final sahnesini bir hafta önce çektirdim. Çünkü içime sinmedi. Her şeyin mükemmel olmasını istedim. Çok güzel olması için uğraştım.” ifadelerini kullandı.

Gürses’in balmumu heykeli galadaydı

Galaya gelen izleyiciler için yapılan özel hazırlığa da işaret eden Uslu, şunları kaydetti:

“Müslüm ağabeyin nasıl bir hayatı olduğunu gösteren bir zaman tünelimiz var. Çocukluğu, gençliği, trafik kazasını yaşadığı dönem ve Muhterem Nur’un hayatına girmesiyle, aşkla güzelleşen hayatını gösteren bir zaman tüneli yaptık. Tünelin çıkışında da 1978 yılında bir gazino kapısının girişini canlandırmaya çalıştık. Tıpkı o yıllarda olduğu gibi. Bir değişiklik olsun istedik. Madame Tussauds’dan da Müslüm ağabeyin balmumu figürü geldi.”

Yapımcı Uslu, Gürses’in gazinoda sahne alırken seslendirdiği şarkılara da yer verildiğini aktararak, “Birlikte çok güzel bir film seyredeceğiz. Müslüm ağabeyin biyografik hayatını gösteren, aşkla dolu, sanatla desteklenmiş bir film izleyeceğiz. Sanat onu hep doğru yola sürüklemiş. Doğru yoldan çıkartmamış.” diye konuştu.

Filmin gişede büyük bir başarı kazanmasını beklediğini ifade eden Uslu, “Geçen sene yaptığım Ayla filmi, dram filmiydi ve 6 milyon 660 bin gişe yaptı. 7 rekor kırdı. İnşallah Müslüm o rekorları da kıracak. Türk halkı çok duyarlı bir halktır. İyiye, güzele tepki verir. Bunun en yakın örneği Ayla’dır. Biz onlara layık olması için çok çalıştık.” dedi.

‘Zor bir görevdi’

Gürses’i oynayan Timuçin Esen, senaryoyu okumadan önce Gürses’in hayatıyla ilgili detaylı bilgisi olmadığını ifade ederek, senaryodan ve sonrasında kendi yaptığı araştırmalar sonucu yaşam hikayesini öğrendiğini ifade etti.

Esen, Gürses’i canlandırmanın kendisi için zor bir görev olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

“Kendi özelinde çeşitli zorluklar barındırıyordu. İşin müzik kısmıyla ilgili ayrı, diğer kısımlarıyla ilgili de ayrı çalışmalarım oldu. Çok daha fazla sorumluluk yükleyen bir işti benim için, böyle büyük bir sanatçıyı ve güzel bir insanı canlandırmak. Hata yapmamaya çalıştık. Biraz titiz davrandık.” Film öncesi Gürses’i yeterince tanımadığının altını çizen Esen, “En önemli özelliklerinden biri hayata sarılması, hayatta kalmayı başarması. Hümanizmi, sevgiyi yitirmemesi, sanatını bırakmaması, bunlar tabii çok önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Senaryosunu Hakan Günday ile Gürhan Özçiftçi’nin kaleme aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Martin Szecsanov, kurgusunu ise Mustafa Presheva yaptı.

Gala gösterimine filmin oyuncularından Erkan Can, Erkan Avcı, Şahin Kendirci, Turgut Tunçalp ve Güven Kıraç ile sinema ve sanat dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

#müslümfilmi
#timuçinesen
#şahinkendirci

Bu içerik sizlere beklentiler.com farkıyla sunulmuştur. Yazının asıl kaynağı: www.youtube.com

SPONSORLU İÇERİK:

ULUPAMİR Belgesel Film Kasım 2017

ULUPAMİR Belgesel Film Kasım 2017

Sovyet birliğinin, Afganistan’ı işgalinden kurtulmak için önce Pakistan’a sığınıp, sonradan Türkiye’ye göç eden Afganistanlı Kırgız Türkleri, Van’ın Erciş ilçesine bağlı Ulupamir köyüne yerleşip burada koruculuk yaparak geçinen ve halen geldikleri yeri unutmamak için geleneklerini sürdürmeye çalışan Kırgız Türklerinin yaşam mücadelelerini konu alır.

Bu içerik sizlere beklentiler.com farkıyla sunulmuştur. Yazının asıl kaynağı: www.youtube.com

SPONSORLU İÇERİK: